Skip to navigation Skip to content Skip to footer
Date Teams/Event Time Score Links
December
Wed. 9 vs. Eisenhower/Hartland @ Rochester High School Final
  AB @ Rochester High School
Sat. 12 at Brooklyn Columbia Final 5-0
  A Team Duals
  at Blissfield Final 4th
  B
Fri. 18 at Macomb County 1st
  @ Roseville
Sat. 19 at Macomb County Final 1st
  @ Roseville
 
January
Sat. 2 at Catholic Central Invite Final 8th
  at Highlander Duals Final 2-3
  @ Howell
Wed. 6 at Southgate Anderson/Lake Fenton Final 78-46
  A
Sat. 9 at Michigan Duals Final 4-1
  A at Bay City Western
  at Port Huron Northern Invite Final 3rd
  B @ PHN
Wed. 13 at Pontiac Notre Dame 5:00 pm
  B @ Pontiac Notre Dame
Thu. 14 vs. Romeo * 5:00 pm 43-15
  AB @ HOME
Sat. 16 at Walled Lake Northern 9:00 am
  AB
Wed. 20 at Romeo * 5:00 pm
  AB
Sat. 23 at Midland 9:00 am
  AB
  at Algonac 9:00 am
  B
Thu. 28 at Chippewa Valley * 5:00 pm
  AB
Sat. 30 at Lakeshore 9:00 am
  B
 
February
Sat. 6 at Macomb/Oakland Duals 9:00 am 1st Place
  A @ Dakota
Thu. 11 vs. MHSAA Team Districts 5:00 pm 2nd Place
  @ HOME
Sat. 13 vs. MHSAA Individual District 9:00 am
  @ HOME
Sat. 20 at MHSAA Individual Regional
  Hartland High School
 
March
Thu. 3 at MHSAA Individual States
  Palace of Auburn Hills
 
December
Sat. 3 at Walled Lake Northern # Scrimmage
  Scrimmage
  at Walled Lake Northern # 10am-5pm
  Scrimmage
Wed. 7 vs. Eisenhower @ Rochester Final W, 51-18
  Quad Meet
  at Lake Fenton Final W, 35-33
  Quad Meet
  at Rochester 5:00 pm
  Quad Meet
Sat. 10 at Brooklyn Columbia Central Final W, 64-12
  Columbia Central Team Tournament
  at Tecumseh Final W, 39-21
  Columbia Central Team Tournament
  at New Boston Huron Final W, 43-18
  Columbia Central Team Tournament
  at Ida Final W, 53-19
  Columbia Central Team Tournament
  at Sand Creek Final W, 52-15
  Columbia Central Team Tournament
  at Blissfield 5th place
  Tournament
Fri. 16 at Macomb County Tourney 5th place
  5th place of 14 teams
Sat. 17 at Macomb County Tourney 3rd place
  3rd place of 35 teams
  at Macomb County B Tournament 9:00 am
  Tournament @ Romeo
Thu. 29 at Roseville 9:00 am
  Individual Tourney
Fri. 30 at Highlanders (Howell) Duals Final W, 5-0
  1st place of 5 teams
 
January
Wed. 4 vs. Quad Meet Final L, 2-0
  1st place of 4 teams
  vs. Tri Meet 5:00 pm
  Tri Meet: Roseville and Notre Dame Prep
Sat. 7 at Detroit Catholic Central 12th place
  12th place of 21 teams
  at Fitzgerald 9:00 am
  Tournament
Wed. 11 at Notre Dame H.S. 5:00 pm
  Quad Meet: Notre Dame, Warren Collegiate
Thu. 12 vs. MAC Red Duals Final W, 2-0
  1st place of 4 teams
  vs. MAC Red Duals 5:00 pm
  Quad Meet: Romeo, Chippewa Valley
Sat. 14 at Walled Lake Northern 9:00 am
  Tournament
  at Walled Lake Northern 9:00 am
  Tournament
Thu. 19 at MAC Red Duals 5:00 pm
  Dual Meet @ L'Anse Creuse
  at MAC Red Duals 5:00 pm
  Dual Meet @ L'Anse Creuse
Sat. 21 at Midland 9:00 am
  Tournament/Team Duals
  at Ortonville-Brandon 9:00 am
  Tournament
Thu. 26 at MAC Red Duals Final L, 37-24
  Quad Meet @ Dakota
  at MAC Red Duals 6:00 pm
  Quad Meet @ Dakota
Sat. 28 at Oakland Duals 9:00 am
  Macomb/Oakland Duals
  at Warren Collegiate 9:00 am
  Tournament
 
February
Sat. 4 at MAC Red/White Tournament 9:00 am
  Tournament @ Roseville H.S.
  at MAC Red/White 9:00 am
  League Tournament @ Roseville
Thu. 9 at Team Districts TBA
  L'Anse Creuse North / L'Anse Creuse
Sat. 11 at Individual Districts TBA
  Henry Ford
Wed. 15 at Team Regionals 5:30pm
  Fraser
Sat. 18 at Individual Regionals 9:00 pm
  Hartland
Fri. 24 at Team States TBA
  Central Michigan University
 
March
Fri. 3 at Individual States TBA
  Palace of Auburn Hills
 
December
Sat. 2 at Walled Lake Northern Final: Scrimmage
  Scrimmage
  at Walled Lake Northern # 10:00am
  Walled Lake Northern High School
Wed. 6 vs. Eisenhower Final L, 40-30
  vs. Fraser Final W, 38-31
  vs. Quad Meet 5:00pm
  Eisenhower, Fraser, Chippewa Valley
Sat. 9 at Perry Final W, 71-12
  Brooklyn Columbia High School
  at Mason Final W, 35-27
  Brooklyn Columbia High School
  at Tecumseh Final W, 36-33
  Brooklyn Columbia High School
  at New Boston Huron Final L, 53-21
  at Coldwater Final W, 41-33
  Brooklyn Columbia High School
  at Blissfield 9:00am
  Team Duals: Blissfield High School
Sat. 16 at Warren Collegiate 9:00am
Wed. 20 vs. Team Duals 5:00pm
Sat. 23 at Macomb County B Tounament 9:00am
  Romeo High School
 
January
Wed. 3 at Mt. Morris Final L, 52-21
  at Lapeer Final W, 60-12
  Macomb County Tournament
Thu. 4 at Detroit Jesuit 5:00pm
  Team Duals
Sat. 6 at Detroit Catholic Central 9:00am
  Individual Tournament
  at Fitzgerald 9:00am
  Individual Tournament
Thu. 11 vs. Michigan Collegiate Final L, 36-33
  vs. Dakota Final L, 66-6
  MAC Duals
  at Anchor Bay 5:00pm
  MAC Duals
Sat. 13 at Dakota 9:00am
  Individual Tournament
Thu. 18 at Warren Woods Tower Final L, 50-9
  at L'Anse Creuse * ^ Final W, 42-25
  Location: Dakota High School
  at Warren Woods Tower/L'Anse Creuse 5:00pm
  Location: Dakota High School
Sat. 20 at Gaylord Final L, 52-21
  at Detroit Catholic Central (B Team) Final W, 51-24
  at Freeland Final W, 60-18
  at Traverse City West Cancelled W, 48-24
  at Warren Collegiate 9:00am
  Individual Tournament
Thu. 25 at Chippewa Valley/Romeo Cancelled
  MAC Duals
Sat. 27 at Ypsilanti Final W, 60-24
  at Detroit Jesuit Final W, 48-28
  at Lincoln Park Final W, 45-26
  at Dearborn Final W, 64-12
  at Clio Team Tournament 9:00am
  Team Duals
Tue. 30 at Detroit Jesuit 5:00pm
  Team Duals
Wed. 31 at Lakeshore Final W, 74-6
  at Brother Rice Final W, 63-15
 
February
Sat. 3 at League Tournament 9:00am
  Individual Tournament
Wed. 7 at L'Anse Creuse % Final W, 46-21
  Districts Match 1
  at L'Anse Creuse North % Final W, 75-6
  District Championship
Thu. 8 at Team Districts 4:30pm
  Team Duals
Sat. 10 at Ida Final L, 42-26
Wed. 14 at Lakeview % Final W, 83-0
  Regional Match 1
  at Dakota % Final L, 61-6
  Regional Championship
  at Team Regionals 5:00pm
  Individual Tournament
 
December
Thu. 6 vs. Quad Canceled
  vs Ike, Fraser, and Chippewa Valley
  vs. Quad Canceled
  vs Ike, Fraser, and Chippewa Valley
Sat. 8 at Blissfield 9:00 am
  at Brooklyn Columbia 9:00 am W, 3-2
  Team Duals
Thu. 13 at Marysville Quad 5:30 pm 2-0
  vs Fitz, Yale, Marysville
Sat. 15 at Warren Collegiate Tourney 9:00 am
  at Frankenmuth Duals 9:00 am 1st place
Wed. 19 at Algonac Tri-Meet 5:00 pm
  vs Algonac and WWT
Fri. 21 at Macomb County Tourney 4:00 pm
Sat. 22 at MCC B Individual Tourney 9:00 am
  at Sterling Heights HS
  at Macomb County Tourney 9:00 am 4th place
  at Macomb Comm. College South Campus
 
January
Sat. 5 at Fitzgerald Invite 9:00 am
  at Melvindale Tournament 9:00 am 2nd Place
Thu. 10 vs. Anchor Bay Quad 5:00 pm
  vs Chippewa and Dakota
  vs. Anchor Bay Quad 5:00 pm 1-1
  vs Chippewa, Dakota, and Romeo
Sat. 12 at Lake Fenton Tournament 9:00 am 1st place
Thu. 17 at Henry Ford II 6:00 pm
  at Quad 6:00 pm 1-1
  at Henry Ford II
Sat. 19 at Michigan Collegiate Individual Invite 9:00 am
  at Midland Tournament 9:00 am 2nd Place
Wed. 23 at Romeo 5:00 pm
  at Romeo 5:00 pm L, 52-26
Sat. 26 at Railsplitter Duals 9:00 am
  at Lincoln Park
  at Railsplitter Duals 9:00 am 1st place
  at Lincoln Park
Wed. 30 at Lake Orion Quad Canceled
 
February
Fri. 1 at Imlay City Quad 5:00 p.m.
Sat. 2 at League Tournament 9:00 am
  at TBA
  at League Tournament 9:00 am 8th Place
  at TBA
Thu. 7 vs. Team Districts 5:00 pm
  vs. Team Districts 5:00 pm
Sat. 9 at Individual Districts 9:00 am
  at TBA
Wed. 13 at Team Regionals 5:00 pm
  at TBA
  at Team Regionals 5:00 pm
  at TBA
Sat. 16 at Individual Regionals 9:00 am
  at Hartland
  at Individual Regionals 9:00 am
  at Hartland
 
March
Fri. 1 at Individual States
  at Ford Field
# Exhibition
* Conference
^ Division
% Post season
Bold team: Home event